Bezpečnostní dveře - dodáváme BEDEX
Proč právě bezpečnostní dveře?
Chceme se řádně zabezpečit proti vyloupení, nebo chceme se zabezpečit dle podmínek pojistných smluv?
Pokud chceme, aby v případě pojistné události bylo plnění uskutečněno, stačí standardní zámkový systém v požadované bezpečnostní třídě. Výsledkem můžou být vykoplé, vysazené, nebo vypáčené dveře. Poté následují útrapy s úklidem, dokazování majetku, úklid a poté pojistné plnění.
Běžný zloděj obyčejné dveře vyrazí, někdy k tomu není potřeba ani síla (viz. móda vstupních dveří osazené do obložkových zárubní, kde k otevření stačí i dětská síla !!!). Pokud jsou dveře zasazeny do ocelových zárubní, je potřeba větší síly k vyražení či vypáčení dveří, ale stále je riziko velmi vysoké.
Investicí do kvalitních bezpečnostních a protipožárních dveří podstatně snížíme riziko vyloupení bytu, kanceláře, sklepů, nebytových prostor atd. Už nestačí obyčejné páčidlo, ani jakkoliv silný kopanec. Již nastupuje velmi hrubé násilí, vrtačky, rozbrusy, hydraulické lisy a podobně. A to už chce nezanedbatelný čas k otevření.
Na trhu jsou dveře ve 2, 3 a 4 bezpečnostní třídě. Čím je vyšší, tím bezpečnější, a tím jsou přísnější podmínky při zkouškách ve zkušebnách. Výsledkem zkoušek je zařazení dveří do konkrétní bezpečnostní třídy.
Bezpečnostní třídě dveří, by měl odpovídat výběr kvalitní zámkové vložky a kování, které by měli být zařazeny minimálně ve stejné třídě. Lepší je třída vyšší. (dveře ve druhé třídě doporučuji vložku a kování ve třetí třídě, dveře ve třetí třídě doporučuji okovat kováním a zámkem ve 4. třídě).

Jak dveře vybírat: snad podle referencí, snad podle doporučení, snad obyčejným selským rozumem...
Jak dveře nevybírat: nepodlehněte tlaku podomních obchodníků ze sídlem firmy na druhém konci republiky...

Pro pobavení nahlédněte SEM , popřípadě SEM.